Zmiany w Widzewie po kompromitacji w Morągu

Zremisowane 2:2 derby z łódzkim ŁKS-em, które miały miejsce przed tygodniem na pewno w Widzewie nie były rozpatrywane jako tragedia. Wprawdzie gospodarze tego spotkania wyrównali wynik spotkania w doliczonym czasie gry, to jednak punkt na trudnym terenie może cieszyć. Tak dobrze nie było już natomiast w ostatniej kolejce, kiedy to Widzew zmierzył się w Morągu z miejscowym Huraganem i poległ w tym starciu 0:3. Porażka przyczyniła się do zmian personalnych.

Zmiana trenera

W pierwszej kolejności trzeba odnieść się do zmiany trenera. Do weekendowego meczu Widzewa z MKS-em Ełk klub z Łodzi nie przygotowuje już Marcin Pluska, który został zdymisjonowany. Zastąpi go Tomasz Muchiński, który odpowiedzialny był za trenowanie bramkarzy. Wszystko oczywiście przez wspomnianą już porażkę, która sprawiła, że Widzew w tabeli III ligi grupy pierwszej spadł na czwartą pozycję i do prowadzącego ŁKS-u traci on już osiem punktów. Dodajmy tylko, że druga jest warszawska Legia, a trzecie miejsce zajmuje Finishparkiet Drwęca Nowe miasto Lubawskie.

Koniec Ferdzyna

Bardzo możliwe, że jeszcze w tym tygodniu dojdzie też do zmiany zarządu klubu. Ze stanowiska prezesa klubu odejść ma między innymi jeden z założycieli stowarzyszenia, a więc Marcina Ferdzyn. Tu ostateczna decyzja ma zapaść w piątek i nie jest wynikiem słabej postawy drużyny na ligowych boiskach, ale sytuacji finansowej klubu. Zarządowi nie udało się bowiem między innymi pozyskać szwajcarskiego sponsora, przez co do klubu nie trafią naprawdę grube pieniądze.

2 Comments

  1. Paweł napisał(a):

    Słuszne te zmiany, bo Widzew gra słabo.

  2. Łukasz napisał(a):

    Ja tam uważam, że zwolnienie trenera jest przedwczesne.

Comments are closed.