Najlepsi zawodnicy na I-ligowych boiskach cz. II

Chyba nikt z nas nie ma wątpliwości co do tego, że obecnie po I-ligowych boiskach biega wielu utalentowanych piłkarzy.

Skoro tak warto przyjrzeć się im bliżej, bo kto wie, czy już niebawem, nie będziemy ich oglądać w Lotto Ekstraklasie czy przy korzystniejszym scenariuszu na boiskach klubów zachodnich. W pierwszej części wskazaliśmy na Petteriego Forsella, grającego w Miedzi Legnica i Karola Angielskiego, który na co dzień gra w Olimpii Grudziądz. Czas na dwa nowe nazwiska.

Damian Kądzior – Wigry Suwałki

Wprawdzie Wigry nie grają obecnie tak porywająco, jak na początku sezonu, gdyż przez pewien czas klub z Suwałk nawet liderował tym rozgrywkom, to jednak do 24-latka nie można mieć wiele pretensji. Gra on równo i co najważniejsze dobrze. Kądzior, który w przeszłości grał między innymi w Jagiellonii Białystok oraz Motorze Lublin nie tylko asystuje kolegom, ale również sam potrafi znaleźć drogę do bramki przeciwnika.

Martin Pribula – Zagłębie Sosnowiec

Nie sposób nie spojrzeć, na któregoś piłkarza z drużyny lidera rozgrywek, a więc Zagłębia Sosnowiec. Tu wyróżnia się między innymi Martin Pribula, choć nie możemy powiedzieć, że jest to przyszłość piłki, bo zawodnik ten ma już na swoim karku 30 lat. Mimo wszystko jego umiejętności i doświadczenie pozwalają mu być jednym z najefektywniejszych zawodników I ligi. Słowak zawsze znany był ze swoich asyst. W tym sezonie nie tylko swoimi podaniami otwiera drogę do bramki kolegom, ale także sam strzela ważne bramki.

2 Comments

  1. Paweł napisał(a):

    Już dawno podkreślałem, że w I lidze jest wiele talentów.

  2. Sławek napisał(a):

    Owszem. Najważniejsze, że stawia się tu też na młodych.

Comments are closed.