Najlepsi zawodnicy na I-ligowych boiskach cz. I

Oczy większości kibiców w Polsce skierowane są na rozgrywki Lotto Ekstraklasy i oczywiście nie ma się czemu dziwić. Mimo wszystko trzeba się odnieść też i do rozgrywek I ligi, które według wielu są nawet ciekawsze. Trudno podejmować się oceny atrakcyjności, ale jak widzimy po Arce Gdynia czy Wiśle Płock I-ligowe drużyny w Ekstraklasie radzić mogą sobie naprawdę dobrze. Wszystko dlatego, że po boiskach drugiego szczebla rozgrywek w Polsce również biegają bardzo ciekawi piłkarze. Oto kilku z nich.

Petteri Forsell – Miedź Legnica

W pierwszej kolejności spojrzymy na Fina Pettera Forsella z Miedzi Legnica. Nazwisko może być dla wielu fanów piłki kojarzone z byłym piłkarzem między innymi londyńskiej Chelsea, choć żadnego pokrewieństwa tutaj nie ma. Nie da się ukryć, że Fin to jeden z najlepszych, jeśli nie najlepszy kreator gry na zapleczu Lotto Ekstraklasy, od którego gra Miedzi jest mocno uzależniona. W tym sezonie dla klubu z Legnicy strzelił on już siedem goli i zaliczył trzy asysty.

Karol Angielski – Olimpia Grudziądz

Wśród Polaków na boiskach I ligi wyróżnia się natomiast Karol Angielski. Nie jest to mimo wszystko zawodnik anonimowy, bo w swoim piłkarskim CV mimo młodego wieku, ma już takie zespoły jak Śląsk Wrocław, Piast Gliwice czy Zawisza Bydgoszcz. Najlepiej idzie mu jednak w Olimpii, gdzie rozstrzelał się na dobre, bo na swoim koncie ma już siedem bramek i jest współliderem klasyfikacji strzelców tych rozgrywek. Z pewnością znalazł się on w notesach wielu skautów klubów Ekstraklasy.

2 Comments

  1. Adam napisał(a):

    Rzeczywiście ten Fin jest bardzo ciekawy. Takich piłkarzy można ściągać.

  2. Artur napisał(a):

    To prawda. Zawodnik bardzo dobry technicznie i z ciągiem na bramkę.

Comments are closed.