Dawid Kownacki przechodzi z Lecha Poznań do Sampdorii Genua

on

Lech Poznań sprzedał swojego napastnika. Kolejny Polak zagra w silnej lidze!

 

Dawid Kownacki oficjalnie odchodzi z Lecha Poznań. Za młodego napastnika „Kolejorz” otrzyma aż 4 miliony euro plus ewentualne bonusy.

Młodzieżowy reprezentant Polski oficjalnie został napastnikiem włoskiej Sampdorii. Kownacki będzie trzecim Polakiem w genueńskim klubie, w którym obecnie występują Bartosz Bereszyński i Karol Linetty. 20-latek z ósmym zespołem minionego sezonu Serie A podpisał 4-letni kontrakt.

Sprzedaż Kownackiego będzie trzecim bardzo dochodowym transferem Lecha Poznań w tym okienku. Wcześniej za kwotę 6 mln euro zespół z Wielkopolski opuścił Jan Bednarek, a kilka godzin przed oficjalnym ogłoszeniem odejścia Kownackiego, do Dynama Kijów przeniósł się Tomasz Kędziora, za którego ukraiński klub zapłaci około 1,5 mln euro.

W ubiegłym sezonie Dawid Kownacki w 39 występach w Lechu i młodzieżowej reprezentacji Polski zdobył 14 bramek i zaliczył 6 asyst. Na chwilę obecną największymi konkurentami do gry w ataku Sampdorii dla Polaka będą Fabio Quagliarella, Andres Ponce i Federico Bonazzoli.