I liga – kto powalczy o awans?

Wprawdzie nie jesteśmy jeszcze nawet na półmetku rozgrywek I ligi to pewne wnioski wysnuć już można. Wiemy, kto powinien powalczyć w tym roku o awans do Lotto Ekstraklasy, a kto raczej do końca będzie bił się o utrzymanie. Jak więc kształtuje się tabela I ligi na dzień dzisiejszy? Nie da się ukryć, że jest ciekawie, a drużyn zarówno zainteresowanych grą w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce, jak i utrzymaniem akurat nie brakuje.

Zacięta walka o awans

Tak jak i w poprzednich rozgrywkach, tak i w tych miejsca premiowane awansem do Lotto Ekstraklasy są dwa. W sezonie 2015/16 z awansu cieszyć się mogli piłkarze Arki Gdynia i Wisły Płock, które jak na razie dobrze radzą sobie także na wyższym szczeblu rozgrywek. Obecnie najbliższej dołączenia do nich jest Zagłębie Sosnowiec, które po zmianie trenera i odejściu Jacka Magiery do warszawskiej Legii w końcu złapało wiatr w żagle i wygrało dwa ostatnie spotkania. Poważnie awansem zainteresowany jest też GKS Katowice, który po latach banicji chciałby powrócić na piedestał i ponownie grać w Ekstraklasie. Poza nimi na pewno z awansu nie zrezygnują w Zabrzu, Bielsku-Białej, Legnicy czy Chojnicach.

Słabe beniaminki

Jeśli odwrócimy tabelę, na czele znajdziemy Znicz Pruszków oraz MKS Kluczbork. Oba kluby mają spore problemy i jak na razie odstają od reszty. Nic dziwnego, że to właśnie w nich upatruje się dwóch kandydatów do spadku. Zauważmy jednak, że w tym roku z I Ligi spadną trzy drużyny, a czwarty zespół od końca zagra w barażach. Tym samym zaniepokojeni mogą być też w Mielcu czy Tychach.

2 Comments

  1. Józek napisał(a):

    Według mnie w tym roku awans z pierwszego miejsca przypieczętuje GKS.

  2. Damian napisał(a):

    Ja bym nie skreślał tu jeszcze Górnika i Podbeskidzia. Miedź raczej nie da rady.

Comments are closed.